Toten prosti Gå til Gjøviks nettsider Gå til Vestre Totens nettsider
     

Felles kirkedag 2017 i Østre Toten

Torsdag 25. mai - Kristi himmelfartsdag - samles alle menighetene i Østre Toten til felles kirkedag. Dagen har lang tradisjon, og flere av kirkens medarbeidere går sammen om å skape gudstjenesten. Dette kombineres med vandring langs pilegrimsleden som går gjennom store deler av kommunen. Kirke og vandringsveg skifter fra år til år. I år starter vandringen i Kapp kirke og ender opp på Hoffsvangen. Dagen avsluttes med gudstjeneste i  Hoff kirke. En spesiell begivenhet i år er avduking av skulpturen "Kilden" som skal stå utenfor Bygdestua på Vangen. Program for dagen:

Kl. 15.00 Samling i Kapp kirke og start på pilegrimsvandringen
Kl. 17.00 Servering av suppe ved ankomst til Bygdestua
kl. 18.00 Avduking av Pilegrimen. Trompet: Kjell Andre Wiklund
Kl. 18.15 Gudstjeneste i Hoff kirke. Prosjektkor - Mona Stensrud Larsen og Robert Brodacki

Trosopplæring

Menighetsblad

Kontakt

Kirkevergen:
Tlf. 61 14 15 11 

HoffKapp og Nordlien 
menighetskontor:
Tlf. 61 16 59 10

Balke menighetskontor:
Tlf. 61 14 70 20

Kolbu menighetskontor:
Tlf. 61 14 70 10