Toten prosti Gå til Gjøviks nettsider Gå til Vestre Totens nettsider
     

Poesigudstjeneste i Kapp kirke

 

Søndag 5. februar fortsetter vi med en av våre temagudstjenester i Kapp kirke. Denne gangen er det poesien som står i sentrum. Det blir dikt av Magnus Bruheim, Hans Børli og flere andre godt kjente diktere.

Det vil også bli dikt som noen i menigheten har skrevet, blant annet Tone Skuterud og Asgeir Haugen. Som tonefølge vil Torunn Ridsel Bjerke spille fløyte og bandet fra Spurven TenSing spille instrumentallåter. Diktene tar utgangspunkt i våre lengsler og håp. Vi får også poesi i ord og toner når Margrethe Vang Nedregård fremfører Karen Sidsel Solbergs nyskrevne «Salme «på livsvegen». Gud kan nå oss gjennom mange ulike sanser, og dikt og musikk kan snakke direkte til oss og være som en preken for oss på en særegen måte. "Vi håper dette blir en berikende gudstjeneste", sier sokneprest i Kapp, Christina Grevbo. Hun har sammen med tre poesiglade damer i menigheten, Kjellrunn Løvoll, Karen Sidsel Solberg og Klara Myhre, utarbeidet gudstjenesten.  

 

Trosopplæring

Menighetsblad

Kontakt

Kirkevergen:
Tlf. 61 14 15 11 

HoffKapp og Nordlien 
menighetskontor:
Tlf. 61 16 59 10

Balke menighetskontor:
Tlf. 61 14 70 20

Kolbu menighetskontor:
Tlf. 61 14 70 10